CHP’de seçimler sonrası makamlar eşe-dosta dağıtıldı

CHP’li başkanların ilk icraatları akrabalarını önemli görevlere getirmek oldu. Sarıyer, Ataşehir, Eskişehir, İzmir ve Muğla’daki atamalar tepki çekti.

Yerel seçimlerin üzerinden bir ay geçmeden CHP’li yeni başkanlar eş, dost ve akrabalara koltuk dağıtmaya başladı. Sarıyer Belediyesi’nde Kültür Müdürü’nün eşi başkan yardımcısı atandı. Ataşehir Belediye Başkanı’nın eşi Çekmeköy’ün başkan yardımcılığına talip oldu. İşte tepki çeken o liste:

BAŞKANIN EŞİ YARDIMCILIĞA TALİP OLDU

ATAŞEHİR: Başkan Onursal Adıgüzel’in eşi Elif Duygu Adıgüzel’in, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandığı ortaya çıktı. Atama tepki çekince Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, Adıgüzel’in göreve talip olduğunu henüz atamasını yapılmadığını söyledi. Çerkez “Ataması neden sıkıntı olsun ki?” dedi.

MÜDÜR EŞİ BAŞKAN YARDIMCISI ATANDI

SARIYER: CHP’den belediye başkanı seçilen Mustafa Oktay Aksu, belediyenin kültür işleri müdürü Filiz Coşkun’un eşi Hüseyin Coşkun’u başkan yardımcılığına getirdi.

İLÇE BAŞKANININ EŞİ MÜDÜR OLDU

İstanbul’daki para kulelerini ifşa eden CHP eski Muş Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır, CHP Buca İlçe Başkanı çağdaş Kaya’nın eşi Damla Çelik Kaya’nın Bornova Belediyesi’ne sosyal yardım işleri müdürü olarak atandığını iddia etti.


ESKİ ORTAĞI AVUKAT BAŞKAN YARDIMCISI

MUĞLA/MENTEŞE: Menteşe Belediye Başkanı seçilen CHP’li Gonca Köksal, ilk meclis toplantısında şirket ortağı olan Avukat Merve Fidem Barut’u yardımcısı yaptı. İkilinin, 2022 yılı sonunda Muğla’daki bir gayrimenkul danışmanlık şirketini ortak olarak devraldığı öğrenildi. Seçim öncesi Köksal’a ait bir vido ortay çıkmış, Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu üyesi olduğu dönemde usulsüzlük yaptığı belirlenmiş, hakkında soruşturma başlatılmıştı.

YENİ BAŞKAN İSYAN ETTİ: MAAŞLARI ÖDEYEMEDİM

CHP’li Konak Belediye Meclisi’nin toplantısında konuşan, belediyenin yeni CHP’li başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, özür dileyerek şunları söyledi: “Borç içinde bir belediyeyiz. Bunu söylemekten hiç yüksünmüyorum. Gerekirse pankart da asacağım. Bugüne kadar, çok uzun süre yöneticilik yapmış biri olarak, bir gün bile maaşları geciktirmedim. Beni hâlâ maaşların 3. günü olup işçilere ödeyemeyen konumuna koyanlara da teessüfümü bildiriyorum.”

İZMİR’DE VEKİL YEĞENİNE KIYAK

İZMİR: Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Karabağlar Belediyesi’nde özel kalem müdürlüğü yapan CHP Malatya

Milletvekili Veli Ağababa’nın yeğeni Nermin Özgül’ü, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde işe aldı.

BAŞKANIN KIZI ÇANKAYA’DA YARDIMCI

ESKİŞEHİR: Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un kızı Tutku Kurt Bayyurt, Ankara Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. Tutku, yerel seçimde CHP’den Çankaya Belediyesi Meclis Üyesi seçilmişti.

KAYNAK: AKŞAM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x